مجله گردشگری

مدیر سایت 8 تیر 1400

هیجان انگیزترین صبحانه های جنوبی ایرانی

هیجان انگیزترین صبحانه های جنوبی ایرانی

صبحانه ای با کشک زرد

در استان سیستان و بلوچستان برای صبحانه چیزی در حد غذا می پزندو در آن از ادویه های مخصوص استفاده می کنند . یکی از این غذاها،کشک زرد متعلق به استان سیستان و بلوچستان است که با نان سنتی سرو می شود و بیشترین مصرف را در وعده صبحانه یا حتی عصرانه دارد. این غذا از کشک زرد مخصوص ،شامل بلغور گندم، پیاز،سیر،نعنا،شنبلیله و روغن حیوانی تهیه می شود. از کشک زرد به عنوان غذای مغذی و سالم و یک صبحانه غنی یاد می کنند.

نخل خرما در استان های گرمسیر و صبحانه خرمایی آن ها

در استان های جنوبی به دلیل وجود درختان نخل، محصولاتی که با خرما تهیه می شوند، زیاد است ؛ مانند نان ها و کلوچه های خرمایی که معمولا از ان ها در کنار شیر یا چای برای میان وعده یا به عنوان صبحانه استفاده می شود و یکی از صبحانه های مقوی به دلیل خرمای زیاد آنهاست ، مثل کلوچه زابلی با مغزی خرمایی که بدون خرما هم تهیه می شود .

دودپتی ، چای انگلیسی چابهاری

در چابهار هم مخلوط شیر یا چای که به ان دودپتی یا شیرچای می گویند یکی از نوشیدنی های متداول گرم است که از اول صبح تا آخر شب آن را می خورند . باری تهیه دودپتی ، مانند چای ماسالا از ادویه های مختلفی استفاده می شود.

بلالیت زعفرانی هرمزگان

اهالی شهر های بندری یک نوع رشته ماکارونی مخصوص به نام بلالیت را در وعده صبحانه می خورند.بلالیت در واقع یک نوع دسر محلی بندرعباس و بوشهر است که طعم خوب و شیرین و زعفرانی دارد و درمیان اهالی بندرعباس به عنوان دسر نیز استفاده می کنند . برخی افراد در کنار رشته های بلالیت تخم مرغ هم می گذارند.

نان تموشی شور با چای شیرین

اهالی استان هرمزگان به خصوص در منطقه کوخرد یا میناب،نان محلی به نام تموشی دارند که به نازکی یک کاغذ است اما آن رت به سس ترکیب شده با روغن ماهی یا ماهی خشک آغشته می کنند. سس سوراغ و مهیاوه را به آن زده و اگر کسی بخواهد می تواند روی آن تخم مرغ ، کره یا پنیر هم بزند. این نان با سس های مخصوص که مزه شوری دارد با چای شیرین بسیار دلچسب می شود.

برزنگک، صبحانه ای مخصوص سرطان روده

برزنگک نام غذایی است که اهالی خوزستان اول صبح می پزند و سر میز صبحانه می گذارند. این غذا در درمان بماری هایی از جمله چربی خون بالا ، یبوست و سرطان روده و ناراحتی های عروقی بسیار مفید گزارش شده است.

پوکورا،صبحانه بوشهری

پوکورا یکی از خوراکی های خوشمزه و معروف بوشهری است که بیشتر برای صبحانه می خورند . نمونه این را مردم خوزستان هم دارند و به آن پاکوره می گویند. این غذای تند یادگاری هندی هاست ، اما غیر از ایران در پاکستان و بنگلادش هم طبخ می کنند. پاکورا با پیازچه ، آرد نخود خام ، بکینگ پودر و تخم مرغ و ادویه تند تهیه می شود.

 

مدیر سایت

مقالات مرتبط

ارسال نظر